Понеделник, 28 Октомври 2019 17:42

Официални резултати от първи тур на изборите за общински съветници и кметове 2019 г. в Троян

След 100% обработени протоколи на СИК, Общинската избирателна комисия обяви официално резултатите от проведените избори за кметове и общински съветници.

В Общински съвет Троян за мандат 2019-2023 разпределението по мандати е следното:

ГЕРБ - 32,96% (3672 гласа) - 10 мандата;
БСП - 30,54% (3402 гласа) - 10 мандата;
Местна коалиция "Глас Народен" - 13,63% (1518 гласа) - 4 мандата;
ДПС - 7,91% (881 гласа) - 3 мандата;
ВМРО - 7,15% (797 гласа) - 2 мандата;

Имената на избраните общински съветници са както следва:

ГЕРБ
Петко Митков Пенков
Марин Колев Радевски
Радослав Анастасов Чолаков
Бонка Минкова Миховска
Емилиан Пламенов Евтимов
Ценка Пенчева Петрова
Иванка Цветкова Църова
Цветомила Василева Дудевска-Вачевска
Минко Цочев Акимов
Бисер Стелиянов Методиев

БСП
Росен Любенов Веселинов
Владимир Вачев Хаджийски
Младен Павлев Богдански
Васил Тошев Гадевски
Петьо Милков Маринов
Елена Йорданова Ройнева
Розалина Симеонова Русенова
Нели Минкова Стоянова
Ангел Петков Ангелов
Владислав Петков Кардашимов

МК „Глас Народен“
Николай Василев Тодоров
Ангел Мичев Балев
Мариян Стойков Данчев
Михаела Цветанова Димовска

ДПС
Младен Петков Мондешки
Тони Драгомиров Панов
Мустафа Юсеинов Толев

ВМРО
Даниел Кънчев Сираков
Калина Иванова Калинска

 

*Съставът на общинския съвет може да претърпи корекции на първото заседание, което ще се проведе на 7 ноември 2019 г.

 

В кметската надпревара положението е следното:

За кмет на Община Троян за трети пореден път е избрана Донка Михайлова с 54,55% или 7704 гласа.

 

Сигурни кметове на кметства са:

Кметство село Бели Осъм - Милка Минкова Пенчева (ГЕРБ) е избрана за кмет на първи тур с 67,30% или 249 гласа;

Кметство село Дебнево - Галя Христова Керезова (ГЕРБ) е избрана за кмет на първи тур с 76,63% или 259 гласа;

Кметство село Калейца - Стела Иванова Чолакова (БСП) е избрана за кмет с 64,31% или 227 гласа;

Кметство село Голяма Желязна - Виолета Цветанова Стоянова (БСП) е избрана за кмет с 50,52% или 194 гласа;

 

Балотажите, които ще се проведат на 3 ноември са:

Кметство село Шипково между Наталия Павлинова Керембова (ГЕРБ) и Димчо Маринов Лучев (БСП);

Кметство село Орешак между Марияна Димитрова Генковска (ВМРО) и Христо Стойков Терзиев (ГЕРБ);

Кметство село Черни Осъм между Марин Василев Сираков (ГЕРБ) и Кирил Иванов Захариев (МК "Глас Народен");

Кметство село Врабево между Александрина Георгиева Игнатова (ГЕРБ) и Светослав Насков Йосифов (МК "Глас Народен");

Кметство село Борима между Емине Мехмедова Толева (ГЕРБ) и Мериян Асанова Афъзова (ДПС).