Четвъртък, 26 Ноември 2020 18:31

Юношите на баскетболния "Чавдар" Троян с убедителна победа срещу гостите "Делфин" Бургас

Баскетболен клуб "Чавдар" Троян - юноши до 16 г. Баскетболен клуб "Чавдар" Троян - юноши до 16 г. Снимка: Лъчезар Диков

Юношите на баскетболния "Чавдар" Троян постигнаха поредната си победа в Южна Източна Елитна група за момчета до 16 годишна възраст. В мач от четвъртия кръг на първенството днес те победиха гостите от "Делфин" Бургас с краен резултат 60:46 т.

В първите минути троянските баскетболисти започнаха леко сковано и не показаха най-добрата си игра, което се отрази и на резултата в първата част на мача, която спечелиха само с една точка разлика - 14:13 т. Втората четвъртина продължи по сходен начин и дори бе спечелена от бургазлии с 13:19 т. и общ резултат на полувремето 27:32 за гостите. След почивката обаче възпитаниците на Лъчезар Диков преминаха на други обороти и заиграха доста по-агресивно, което им донесе успех и убедителен резултат от 14:5 т. в третата четвъртина на мача. Последната четвърта част също бе спечелена с голяма разлика от троянските спортисти - 19:9 т. и това донесе убедителна победа на "Чавдар" и краен резултат 60:46 т.

След днешната си победа, Чавдар Троян заема второто място в Южна Източна Елитна група, на 3 точки след водача "Академик" Бултекс 99. Ето и моментната обстановка в групата:

1. Академик Бултекс 99 - 348:214 - 8 т.
  2. Чавдар-Троян - Сдружение 239:170 - 5 т.
  3. Черноморец Бургас - 150:403 - 4 т.
  4. Делфин - Бургас Ел. гр. - 203:153 - 4 т.

В следващия 5-ти кръг, троянци трябваше да посрещнат на 29 ноември в зала "Чавдар" водача "Академик" Бултекс 99, но поради новите противоепидемични мерки, които влизат в сила от утре вечер, първенството се прекратява за неопределен период от време.