Събота, 09 Ноември 2019 14:07

Бронзов медал за Анна-Мария Манушева на Световното първенство по самбо в Република Корея

Анна-Мария Манушева с тренора си Николай Матев Анна-Мария Манушева с тренора си Николай Матев Снимка: Фейсбук на Емил Нешев

Европейската шампионка за девойки Анна-Мария Манушева спечели първо отличие за България на Световното първенство по самбо в Чонджу (Южна Корея).

Троянската състезателка се пребори за бронза в категория до 60 килограма при жените в първия ден от шампионата, след като постигна победи над представителката на домакините Боми Лим и над испанката Яиса Хименес и се класира за полуфиналите. Там тя загуби от Ауроре Кабане (Франция) с 0:4, но след това в битката за бронза, тя победи с 3:0 румънката Йонеску.

Титлата взе Олга Митина от Русия след победа на финала над Кабане.