Неделя, 01 Декември 2019 16:42

Чудесно представяне на Владо Илиев в началото на новия сезон

Владо Илиев на старта на състезанието Владо Илиев на старта на състезанието

В Йостерсунд (Швеция) се проведе първият за сезона спринт на 10 км в биатлона при мъжете, в който троянският биатлонист Владимир Илиев се класира в ТОП 10.

Владо започна състезанието с много силно бягане и на първата стрелба от положение "легнал" свали всичките мишени. Във временното класиране се нареди втори, само на няколко секунди след водача. С много добра скорост премина и втората обиколка, в която Владо дори скъси времевото разстояние между себе си и водача. Втората му стрелба от положение "прав" също започна много добре с бързо свалени две мишени, но на третия изстрел Владо допусна грешка, след която последва и много бърза втора такава в четвъртия. След леко забавяне петата мишена бе свалена без проблем и след двете наказателни обиколки Владо продължи със страхотното бягане до финала, където във временното класиране отново се нареди на второто място, но постепенно беше изместен до 10-тата позиция в крайното класиране на +36,00 секунди след победителя Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия.

Другите български състезатели Антон Синапов, Димитър Герджиков и Красимир Анев се наредиха съответно на 42-ро, 44-то и 52-ро място.

Пълният списък с резултатите може да видите ТУК!

Следващият старт за мъжете е на 4 декември, отново в Йостерсунд - 20 километра индивидуално.