Четвъртък, 23 Януари 2020 18:52

Владимир Илиев завърши 29-и в Поклюка, Словения

Владимир Илиев Владимир Илиев Снимка: Андрей Иванов (фейсбук)

В словенския зимен център Поклюка започна поредния кръг от стартовете за Световната купа по биатлон за сезон 2019/2020 г. Днес се проведе Индивидуалният старт при мъжете с дистанция от 20 км. При него състезателите правят 5 обиколки по трасето, като стрелят 4 пъти – първата и третата стрелба са в положение легнал, втората и четвъртата – в положение прав. Състезателите стартират на равни интервали от по 30 секунди. Това е най-старата дисциплина в съвременния биатлон.

От българските биатлонисти с най-добро класиране е троянецът Владимир Илиев, който стартира с номер 24. Владо завъртя петте обиколки с време 51:50.9 минути, на +3:56.6 минути след победителя и допусна по една грешка в първата, втората и четвъртата стрелба, което го нареди на 29-а позиция.

От другите българи Димитър Герджиков се нареди 70-и, Антон Синапов 79-и, а Красимир Анев не завърши.

Йоханес Тингнес Бьо се завърна триумфално след отсъствието си в последните два кръга от Световната купа в Германия (Оберхоф и Руполдинг) и грабна победата с безпогрешна стрелба и време 47:54.3 минути. Втори на +11.4 сек. след победителя се нареди французинът Мартен Фуркад също с нула грешки, а трети финишира сънародника му Фабиен Клод, който също не допусна грешки при стрелбата.

В генералното класиране след 12 от 24 старта води Фуркад с 561 точки, следван от сънародниците си Кентан Фийон-Майе с 472 точки и Симон Дестьо с 455 точки. Йоханес Тингес Бьо е на четвърто място с 434 точки. От българските състезатели Владимир Илиев е 28-и със 138 точки, а Красимир Анев е 55-и с 34 точки.

Следващият старт при мъжете е на 26.01 (неделя), когато ще се проведе масовият старт на 15 км.