Шофьор с алкохол над допустимото
29-годишен мъж от Троян е задържан за 24 часа, след като в ранните часове на 11 декември е спрян за полицейска проверка. Алкотестът е показал 1.58 промила алкохол в издишания въздух. По случая е образувано бързо производство, на шофьора е съставен акт за нарушение на Закона за движение по пътищата и му е издаден талон за химичен анализ на кръвна проба.
Телефонна измама за 6000 лева
86-годишна жителка на село Орешак е станала жертва на телефонна измама на 9 декември. Неизвестен мъж, представил се за лекар, я е заблудил, че синът ѝ е пострадал и се нуждае от спешна операция. Жената е предала 6000 лева, оставяйки ги под контейнер за отпадъци, посочен от измамника. След като осъзнала измамата, тя е подала сигнал в полицията. По случая е образувано досъдебно производство, а разследването продължава.
Задържани за притежание на наркотици
На 6 декември в Троян са задържани мъж и жена за притежание на наркотични вещества. При проверка от полицията в 18:30 ч. е установено, че 23-годишна жена носи 0.5 грама канабис в дрехите си, а 29-годишен мъж – около 2 грама кетамин. И двамата са задържани за 24 часа. По случаите са образувани досъдебни производства и работата на служителите на МВР продължава.
Местните власти призовават гражданите за бдителност и сътрудничество в борбата с нарушенията и престъпленията в региона.
---
По информация на ОД на МВР - Ловеч