Троянският проход е затворен за всички МПС за снегопочистване

Снегопочистване на Беклемето. Снимката е илюстративна! Снегопочистване на Беклемето. Снимката е илюстративна! Снимка: АПИ

Временно e ограничено движението за всички превозни средства през Троянския проход поради снегопочистване.

Временно е ограничено и движението за тежкотоварни автомобили над 12 т по път III-358 Шипково – Рибарица поради снегонавяване.

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да карат със съобразена скорост и повишено внимание, да спазват необходимата дистанция и да не предприемат рискови изпреварвания. Блокирането на движението от превозни средства с неподходящи – износени гуми, блокира пътуването на всички останали шофьори и затруднява работата на снегопочистващата техника.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ – www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.

---

По информация на Агенция "Пътна инфраструктура"

Споделяне