Понеделник, 12 Октомври 2020 07:30

СКО "Хемус" Троян бе домакин на 52-ри маратон по ориентиране

Десетки любители на спортното ориентиране от близо и далеч, мериха сили в района на Драшкова поляна на 10 и 11 октомври за купа „Троян“ и  маратон „Хемус“.

Състезателят от Израел Ницан Ясур спечели купа „Троян“, както и  втория старт в маратон “Хемус”, който се проведе за 52-ри път.

Второто място, както и на купа “Троян” през първия ден е Апостол Атанасов от Трапезица, а третото  днес е за Преслав Щерев от Бегун.

При жените Стефания Беломъжева-Димитрова от Браун тим, победи с 2,5 минути Цвета Комитска от Узана, а трета е Елица Атанасова от Трапезица.

Представителите на домакините от СКО “Хемус“ Троян спечелиха няколко предни позиции, въпреки тежкото трасе, много добро представяне имаше и този път Дария Йончева /Ж12- 2 място в купа „Троян“/, Илияна Илиева, Пламена Иванова, Йоана Колева.