Неделя, 07 Март 2021 07:51

Владo Илиев 25-ти на спринта в Нове Место на Мораве

Владимир Илиев (снимката е илюстративна) Владимир Илиев (снимката е илюстративна)

На 06 март в чешкия зимен център Нове Место на Мораве се проведе спринтът на 10 км при мъжете, част от Световната купа по биатлон. Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев записа най-добрия български резултат и завърши на 25-о място.

В първата стрелба Владо повали всичките пет мишени, но във втората той допусна една грешка и това му коства една наказателна обиколка в хода на състезанието. На финала Владо остана на 1:01 мин. след победителя. С това той се класира за днешното преследване на 12.5 км, което е с начален час 17:00 ч. българско време.

От другите български биатлонисти, Антон Синапов премина също без грешка на първата стрелба, но допусна цели три от "прав" и завърши на 73-та позиция. Димитър Герджиков сбърка пет пъти и зае 100-та позиция, а Владимир Оряшков остана на последното 105-то място с четири наказателни обиколки.

Първа победа в кариерата си записа Симон Дестьо от Франция с време 22:58.0 минути, втори се нареди шведът Себастиян Самуелсон на 2.4 секунди, а третата позиция зае германецът Арнд Пайфер на 4.4 секунди от победителя. И тримата биатлонисти на почетната стълбичка не допуснаха грешки в стрелбата и повалиха всичките десет мишени.

В генералното класиране за Световната купа след 20 старта за сезона продължава да води Йоханес Тингес Бьо с 901 точки, пред Стурла Холм Лагрейд с 882 точки и Йоханес Дале със 743 точки. Владимир Илиев е 51-и със 77 точки, а Димитър Герджиков - 91-и с 2 точки.

В днешното преследване на 12.5 км от 17:00 часа пожелаваме успех на Владо!