Неделя, 17 Януари 2021 19:25

"Чавдар" загуби и от горнооряховци

Снимка от двубоя в Плевен, зала Балканстрой Снимка от двубоя в Плевен, зала Балканстрой Youtube: Bulgarian Basketball Federation

Днес, 17.01, баскетболистите на "Чавдар" - Троян и "Локомотив" - Горна Оряховица изиграха мач от 7-мия кръг на Българска баскетболна лига (ББЛ) - А група (център), сезон 2020/2021. Троянският отбор за втори път от началото на годината не успя да стигне до победата и бе надигран от последния в групата "Локомотив" - Горна Оряховица за 1:29 ч. с резултат 68:49 т.

Началото бе равностойно и първата четвъртина завърши с минимална преднина от 2 т. за Локомотив при резултат 17:15. Вторите 10 минути, както и в предния мач, отново бяха най-слабата част от мача за троянския отбор и той записа едва 8 т. при 16 за горнооряховци. Преди третата четвъртина резултатът вече беше 33:23 т. В третото и четвъртото полувреме състезателите на Чавдар не успяха да подобрят играта си и ги загубиха съответно с 18:13 т. и 17:13 т. Двубоят завърши при резултат 68:49 т. за "Локомотив" - Горна Оряховица.

Най-много точки за Чавдар отбелязаха Габриел Йонков - 15т., Александър Кръстев - 14т. и Камен Пенчев - 10т. Илиян Павлов добави 4т., Славиян Лишев 3т., Ивайло Димитров 2т., Найден Миховски 1т. Николай Цоневски не успя да се запише.

В другия мач от групата водачът "Бавни и Яростни" - Плевен продължи с победите и надигра отбора на "Чардафон" - Габрово със 71:45 т.

Във временното класиране в групата след изиграните мачове "Бавни и яростни" увеличи преднината си и продължава да заема първата позиция вече с 14 т. пред втория "Чавдар" - Троян с 11 т., на трето място вече е "Локомотив" - Горна Оряховица с 9 т., четвърти остава "Чардафон" - Габрово с 8 точки.

Пълна статистика на мача, може да изтеглите от тук (линк) или да прегледате на сайта на федерацията от тук (линк)

По-долу може да изгледате видеозапис на целия мач, който се предоставя от Българска федерация по баскетбол.

Следващата среща на "Чавдар" е отново срещу "Бавни и Яростни" на 24 януари от 16:00 ч. в зала "Никола Петров", гр. Горна Оряховица, която може да гледате пряко в "Youtube" канала на БФБаскетбол.