Победната серия на "Чавдар" Троян продължава с девета поредна победа

"Чавдар" Троян - "Чардафон" Габрово - 94:79 т. "Чавдар" Троян - "Чардафон" Габрово - 94:79 т. Снимка кадър: БФ Баскетбол

Мъжкият отбор на баскетболен клуб "Чавдар" Троян продължава победната си серия от началото на сезона и в деветия кръг от ББЛ А група - Център срази габровския "Чардафон" с резултат 94:79 т.

Срещата се игра в зала "Дунав" в град Русе.

В първата половина на мача отборите бяха равностойни и си размениха по една спечелена четвъртина с минимална разлика в точките и на полувремето след 20 минути игра "Чардафон" водеше с незначителните 2 точки на "Чавдар" - 38:40 (23:22 и 15:18).

Втората половина се изигра с надмощие на троянския тим и след 38:21 т. в първите десет минути и 18:18 във вторите, "Чавдар" Троян заслужено грабна победата с краен резултат 94:79 т.

Най-много точки за Чавдар отбелязаха Камен Пенчев - 30, Радослав Кочев - 20, Ивайло Димитров - 12, Славян Лишев и Леонид Бажанов по 11 т. Разписаха се и Георги Бойнов и Тервел Бажанов с по 4 и Кристиян Славков с 2 т.

От отбора на "Чардафон" с най-много точки се изявиха Антонио Станков - 24, Димитър Радев - 20 и Христо Саркизов - 12 т.

Цялата статистика от мача може да прочетете на официалния сайт на ББЛ или от тук: [изтегли PDF]

Срещата може да изгледате във видеото по-долу след статията, което се предоставя от Българската федерация по баскетбол.

В другите мачове от 9-тия кръг "Бавни и яростни" победиха "Вихър" Айтос със 79:77 т., а "Дунав Русе 2016 СКБ" спечели срещу "Локомотив" Горна Оряховица с 82:66 т.

След девет поредни победи за троянския тим, класирането в ББЛ А група - Център е следното:

1. Чавдар Троян - 18
  2. Бавни и яростни - 17
  3. Вихър Айтос - 14
  4. Локомотив Горна Оряховица - 11
  5. Чардафон - 11
  6. Дунав Русе 2016 СКБ - 10

Припомняме, че за сезон 2021/2022 мъжкия отбор на "Чавдар" Троян няма загуба. Те победиха противниците си със следните резултати:

8 кръг - Чавдар Троян - Локомотив Горна Оряховица - 73:54

В десетия кръг троянци се изправят отново срещу силния отбор от Плевен - Бавни и яростни, който ще се играе на 30 януари 2022 в зала "Чавдар" в Троян от 18:00 ч.