Понеделник, 20 Юли 2020 08:59

Тотална доминация на Майкъл Иванов в Долна Митрополия

Майкъл Иванов на най-високото място на стълбичката на победителите. Майкъл Иванов на най-високото място на стълбичката на победителите. Снимки: Нено Шипковенски

През изминалия уикенд на пистата в Долна Митрополия край Плевен се проведе първият кръг от BMU Европейския шампионат на писта 2020 г. и Европейския шампионат по СуперМото. Участие взеха 73 пилоти от България, Румъния и Чехия, които караха в различните класове и дисциплини. Поради забраната за зрители във връзка с епидемиологичната обстановка, публика не бе допускана до трибуните и зоните за фенове през уикенда. Събитието се проведе в памет на Димитър Калчев.

В големия клас SM-Open по СуперМото, както преди дни ви информирахме, участие взе и троянският състезател по мотокрос Майкъл Иванов (СМК Пловдив Мотор Спорт, Husqvarna). Както се очакваше, Майкъл се представи блестящо и бе неудържим в двата манша. В първия манш той финишира с огромната преднина пред втория Красен Кънчев (БГ Пауър, КТМ) от 36,133 сек. Трети се нареди Драгомир Добрев (МК Боляри, КТМ).

Майкъл бе най-бърз и на мокрото трасе във втория манш. Така си тръгна от състезанието с пълен актив от 50 т. Втори отново бе Красен Кънчев, който три пъти направи най-бърза обиколка, като най-добрата му беше 1:31,628. Трети се класира Димитър Тотев (БГ Пауър, КТМ) с 38 т.

При пистовите мотори в клас SSP 600 също участва троянски пилот - Пламен Петров (ПСК Хела Мотор Спорт, Yamaha), който също се представи блестящо. Той и шампионът Милен Георгиев (МСК СВ Мото рейсинг тим, Yamaha) направиха страхотен дуел. Милен бе пред Пламен след старта, но след това си размениха местата. Двамата се движеха в пакет – на десета или две разлика. Две обиколки преди финала Милен притисна Пламен и го изпревари на първия завой след дългата права. Милен Георгиев започна с победа, а Петров остана втори. Трети се нареди Пламен Дамянов (МСК БГ Пауър, Yamaha).

Снимки: Нено Шипковенски