Понеделник, 13 Май 2019 11:07

Безапелационна победа за Майкъл Иванов в Гран при на Левски

На 12.05 на мотополигона в с. Козар Белене, Община Левски, се проведе 3-ия кръг на Републиканския шампионат на България по мотокрос.

С огромен интерес от страна на мотоциклетните фенове, по информация от Българската федерация по мотоциклетизъм над 3000 човека изгледаха оспорваните маншове във всички класове, в които взеха участие 74 състезатели от България, Румъния и Турция.

След чудесната квалификация в съботния ден с време 1:43.775 минути, в неделя в клас МХ2, нашият съгражданин Майкъл Иванов (Тексим мотор спорт, КТМ) стартира първи и с изключително пилотиране показа за пореден път огромния си потенциал и талант. Иванов повеждаше конкурентите си още от старта и правеше сериозни разлики на останалите състезатели.

В първия манш Майкъл финишира с аванс от 1:30 секунди пред Жулиан Георгиев (Несебър мото, КТМ), а във втория с близо 40 секунди пред Димитър Грозданов (МХ Тийм Симитли, КТМ).

В крайното класиране в клас МХ2 след двата манша, първо място зае Майкъл Иванов с актив от 50 точки, втори Димитър Грозданов с 40 точки и трети Жулиан Георгиев с 37 точки.

Следващият 4-и кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 1 и 2 юни на мотополигон „Ридо” в Самоков.